3 tipy, které vám zlepší ráno

Zvoní budík a vyhrabat se z postele je naprosto nadlidský výkon. Nechce se vám vstávat, nechce se vám do práce. Budík tedy třikrát odložíte. Vlastně se vám nechce vůbec nic a už teď nestíháte. Nakonec s nechutí vstanete a vaše nálada je na bodě mrazu. Jak si ráno nastavit tak, abyste se na něj těšili a pomohlo vám rozjet váš pracovní den v příjemné energii?

Jak zařídit, abyste se těšili na ráno?

Dejte si do kalendáře něco, co máte rádi. Cokoliv vás doopravdy těší a cítíte se přitom plní elánu a radosti! Může to být studená sprcha nebo třeba ranní rituál s kávou, kdy si s pohodovou vůní kávy užijete tóny vaší oblíbené písničky. Nebo jen užívání oblíbených vitamínů pro vaše zdraví nebo na imunitu, například betaglukan. Důležitá je pravidelnost, jinak to fungovat nebude. Váš mozek se potřebuje naučit nový zvyk, a to vždycky dá práci. Rozhodně to ale za pohodová rána stojí.

Naordinujte si endorfiny

Možná zjistíte, že nejlépe se probudíte pohybem. V létě se dá vyběhnout ven do přírody, ale jinak se váš obývák může proměnit na chvíli v taneční parket vždycky. Ranní cvičení neznamená jen jógu. Klidně se vrhněte na činky, spontánní tanec nebo taneční meditaci. Zkuste najít činnost, při které vám bude dobře a bude vás bavit!

Napište si to

Jste plánovací typ a stresuje vás, když přiběhnete do práce a nevíte, do čeho se pustit dřív? Běží vám hlavou myšlenky, co všechno potřebujete stihnout po práci? Dejte šanci journalingu. Každé ráno si sepište, co daný den chcete stihnout. Napište si, co vás trápí, z čeho teď máte ve svém životě radost, kde byste potřebovali změnu. Dopřejte si před úprkem do práce klidnou chvilku pro sebe a své myšlenky.

Zkuste 2 v 1

Jste rádi efektivní a nic nedělání vám dělá problém? Spojte příjemné s užitečným! Najděte si ráno čas pro dechové cvičení nebo jemné protažení a k tomu si pusťte váš oblíbený podcast, který jindy nestihnete. Mindfulness to není, ale může to být příjemné ráno, díky kterému si zlepšíte celý den!

Publikováno: 28. 02. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková