Optimální teplota je základ zdraví. Jaké jsou typy topidel?

Mobilní topidla jsou přístroje sloužící k zahřívání vzduchu při chladných dnech, které dokážou zpříjemnit. V domácnosti se využívají nejčastěji na terasách či zahradách pak také ve skladech, dílnách, nebo garážích. Jak zvolit správné topidlo, aby vyhovovalo vašim potřebám? Popíšeme rozdíly a v čem se jednotlivá topidla liší, abychom vám pomohli se správným výběrem. Máme pro vás přichystané tři typy topidel, která v následujícím článku představíme.

Elektrická topidla

Jsou cenově náročnější a náklady na provoz nejsou také zrovna nejlevnější záležitostí, na rozdíl od plynových a naftových topidel. Měli bychom však brát v potaz, že z těchto tří topidel jsou pro vaše zdraví nejprospěšnější a ekologické. Jelikož při vytápění nevylučují žádné spaliny, je tohle jedením z důvodů, proč je ideální pro vnitřní prostory. Rozhodujícím faktorem pro výběr zrovna elektrického topidla (viz https://www.eprofi.cz/elektricke-topeni.php) je jeho účinnost, protože téměř všechnu elektrickou energii převádí na teplo. Tip: Silná dvojka při eliminaci vlhkosti? Mobilní topidlo + výkonný odvlhčovač.

Plynová topidla

Plynová topidla (viz https://www.profesionalni-topidla.cz/plynove-topeni-propan-butan) se často používají na terasách či zahradách. Jsou jimi hlavně terasové ohřívače, které vám zpříjemní večerní posezení s přáteli nebo rodinnou před domem. Cena plynu je vyšší než nafty, ale nízká pořizovací cena je jedna z výhod, která rozhoduje o pořízení plynového topidla. Mezi těmito třemi typy topidel drží druhou příčku, protože poskytnou vyšší výkon než elektrická, ale menší než naftová. Využívají se například ve větších prostorách, jako jsou sklady, haly, anebo dílny. Rozhodně je vhodné zmínit nutnost nějakým způsobem manipulovat s propan-butanovou bombou. Bez této bomby totiž přístroj není schopen chodu.

Publikováno: 07. 08. 2021

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Ivana Křivánková