Nezařazené

Skákáním na trampolíně za posílením imunity

Hledáte způsob, jak si upevnit zdraví? Preferujete-li přirozenou cestu, pak byste měli zapomenout na všelijaké doplňky stravy. Nabízí se totiž mnohem lepší a zábavnější způsob – skákání na trampolíně. Podle mnoha odborníků má velmi příznivý vliv na fungování imunitního neboli lymfatického systému. To potvrzuje také jeden z předních odborníků z oboru imunologie Dr. Samuel West.

Skákání zlepšuje cirkulaci lymfatické tekutiny

Podstatou lymfatického systému je oběh lymfatické tekutiny. Ten je zajištěn pouze pomocí pulzujícího krevního řečiště v jeho blízkosti. Skákáním dochází ke zvyšování a snižování tlaku (princip pumpy), což výrazně urychluje cirkulaci lymfy. Žádná jiná aktivita nemá takový efekt.

Na velikosti a typu trampolíny samozřejmě nezáleží. Pokud si však chcete dovádět plnými doušky, pořiďte si model s dostatečně velkou odrazovou plochou. Skvělou volbou je trampolína 305 cm.

Po trampolíně se poohlédněte u specializovaného prodejce, u kterého bez problémů seženete také náhradní díly na trampolínu.

Pro koho je skákání na trampolíně vhodné?

Lékaři doporučují pravidelné skákání na trampolíně pacientům s lymfatickými problémy, po chemoterapii i lidem, kteří zrovna bojují s rakovinou. Při cvičení na trampolíně dochází k rychlé detoxikaci – odvodu toxických a jedovatých látek, které zatěžují organismus.

Za pozornost však stojí také příznivé účinky na srdce. Cvičení na trampolíně posiluje kardiovaskulární systém a snižuje riziko srdečních onemocnění.

Sportovci nedají na trampolínu dopustit i z jiného důvodu. Při skákání jsou zapojeny i svaly, které jinak není snadné posilovat. Konkrétně jde o hluboké svalstvo (základní nosný prvek páteře). Posilování těchto svalů je účinnou prevencí před skoliózou páteře.

A ani tím výčet pozitiv nekončí. Dětem v batolecím věku může pohyb po odrazové ploše přispět k rozvoji centra rovnováhy.

Přidat komentář

Click here to post a comment

Kde vám můžou pomoci

Reklama

Chcete udělat něco pro svoje zdraví? Moderní sauny mají prokazatelně prospěšné účinky na lidské tělo. Nechte si postavit sauny na míru od firmy Saunasystem.

Máte problémy s otěhotněním? Umělé oplodnění může být cestou k vytouženému dítěti.

Bactoral