Nezařazené

Skákáním na trampolíně za posílením imunity

Hledáte způsob, jak si upevnit zdraví? Preferujete-li přirozenou cestu, pak byste měli zapomenout na všelijaké doplňky stravy. Nabízí se totiž mnohem lepší a zábavnější způsob – skákání na trampolíně. Podle mnoha odborníků má velmi příznivý vliv na fungování imunitního neboli lymfatického systému. To potvrzuje také jeden z předních odborníků z oboru imunologie Dr. Samuel West.

Skákání zlepšuje cirkulaci lymfatické tekutiny

Podstatou lymfatického systému je oběh lymfatické tekutiny. Ten je zajištěn pouze pomocí pulzujícího krevního řečiště v jeho blízkosti. Skákáním dochází ke zvyšování a snižování tlaku (princip pumpy), což výrazně urychluje cirkulaci lymfy. Žádná jiná aktivita nemá takový efekt.

Na velikosti a typu trampolíny samozřejmě nezáleží. Pokud si však chcete dovádět plnými doušky, pořiďte si model s dostatečně velkou odrazovou plochou. Skvělou volbou je trampolína 305 cm.

Po trampolíně se poohlédněte u specializovaného prodejce, u kterého bez problémů seženete také náhradní díly na trampolínu.

Pro koho je skákání na trampolíně vhodné?

Lékaři doporučují pravidelné skákání na trampolíně pacientům s lymfatickými problémy, po chemoterapii i lidem, kteří zrovna bojují s rakovinou. Při cvičení na trampolíně dochází k rychlé detoxikaci – odvodu toxických a jedovatých látek, které zatěžují organismus.

Za pozornost však stojí také příznivé účinky na srdce. Cvičení na trampolíně posiluje kardiovaskulární systém a snižuje riziko srdečních onemocnění.

Sportovci nedají na trampolínu dopustit i z jiného důvodu. Při skákání jsou zapojeny i svaly, které jinak není snadné posilovat. Konkrétně jde o hluboké svalstvo (základní nosný prvek páteře). Posilování těchto svalů je účinnou prevencí před skoliózou páteře.

A ani tím výčet pozitiv nekončí. Dětem v batolecím věku může pohyb po odrazové ploše přispět k rozvoji centra rovnováhy.

Za zdravím do přírody

Zdraví je pro každého z nás jedním z nejdůležitějších životních pilířů. Posílit si ho umíme i psychickou pohodou a duševní rovnováhou. Je dokázáno, že psychické pohodě napomáhá cestování a poznávání nových lokalit. Navštivte proto katalog levné ubytování a vyberte si z komfortních ubytování za výhodnou cenu. Peníze, které ušetříte za ubytování, můžete utratit za kvalitnější a zdravější potraviny.

Reklama