Časté problémy, které vás mohou potkat při hubnutí: Jak se jim vyvarovat?

Zredukovat váhu na optimální úroveň není snadné. Obvykle jde o komplexní změny v rámci celkového životního stylu, což pro většinu lidí není snadné. Navíc se mohou objevit nečekané potíže. Připravili jsme pro vás informace o nejčastějších úskalích a rady, jak se v daných situacích zachovat.

Dostali jste hlad

Omezený přísun stravy obvykle navodí pocit hladu. Ten je nepříjemný, protože brání soustředění a může demotivovat od hubnutí ještě dříve, než se dostaví první výsledky. K nejčastějším důvodům patří špatně nastavený jídelníček, respektive příliš malé porce jídla, případně nepravidelné stravování. Spousta lidí zase nedá dopustit na některé ověřené léky na hubnutí, po kterých se dostaví pocit sytosti. Kromě toho, že potlačují chuť k jídlu, urychlují metabolismus a tedy i úbytek váhy.

Nemůžete usnout

Dalším neduhem hubnutí je nespavost. Obvykle je zapříčiněna zvýšeným přísunem kofeinu, kdy je pocit hladu přebíjen kávou. Anebo nedostatkem pohybu či léky pro utlumení pocitu hladu. Než se rozhodnete vyzkoušet prášky na spaní, vysaďte kávu a začněte popíjet ovocnou šťávu. Případně zvyšte energetický příjem. Léčba nespavosti farmaky je jen dočasným řešením.

Bolí vás hlava a jste unavení

Hubnutí je spojeno s pocitem únavy a často i bolestmi hlavy. Příčinou je obvykle snížený příjem tekutin a vitaminů. Náprava je jednoduchá – začněte pít více tekutin, ideálně vodu „vylepšenou“ o citronovou či limetkovou šťávu. Pomůže vám také zvýšený příjem zeleniny. Žádná omezení se nekladou a když ji spořádáte třeba kilo, nepřiberete po ní.

Máte zácpu

Obézní lidé mohou po zahájení redukční diety trpět zácpou. Tu způsobuje nevhodná skladba jídelníčku, nízký příjem tekutin a nedostatek pohybu. Řešení je přitom snadné. Stačí konzumovat potraviny s vyšším obsahem vlákniny (tzn. ty z celozrnných obilovin), více zeleniny, ovoce a luštěniny.

Publikováno: 25. 07. 2017

Kategorie: Hubnutí

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: hubnutí komplikace | hubnutí problémy | potíže při hubnutí