Rady a tipy

Připraveni na léto? Ochrana pokožky, těla a vlasů, která trvá jen minuty!

Léto je často časem joggingu v parku, vyhřívání na přímořském slunci nebo účasti na rodinných víkendových akcích. Všechny tyto činnosti jsou zábavné, ale mohou ovlivnit zdraví vaší pokožky, úroveň hydratace organismu i kvalitu vlasů.

Je starou známou věcí, že klíčem ke zdravé pokožce, vlasům i dobré kondici je hydratace. Máme proto pro vás 3 rychlé tipy, díky kterým být po celé léto svěží a přitom si užívat slunce do sytosti.

Opalovací krém naneste 30 minut před odchodem

Většina poškození, která můžete vidět během léta na kůži, pochází od slunce. Ochrana pokožky před poškozením UVA / UVB paprsky je snadná. Stačí použít opalovací krém ještě před odchodem ven. Na trhu existuje spousta fantastických možností, které vyhovují všem typům pokožky. Pořídit můžete spreje, krémy i balzámy na ústa, které vám poskytnou ochranu před slunečním zářením.

Při nákupu vždy hledejte produkty, které vám nabídnou širokospektrální ochranu. To znamená, že s nimi získáte ochranu před UVA (ultrafialové paprsky, které ne vždy cítíte nebo nevidíte) a UVB paprsky (ultra-paprsky, které okamžitě cítíte). Použití širokospektrálního opalovacího krému (s hodnotou SPF 15 nebo vyšší) 30 minut před odchodem umožňuje opalovacímu krému dostatek času, aby se vpil do pokožky a poskytnul jí maximální užitek a předcházel poraněním kůže. Nezapomeňte však ochranné prostředky na kůži nanášet i během pobytu na slunci.

Klíčem k úspěchu je hydratace

Udržovat organismus v létě hydratovaný je jedním z předpokladů k tomu, aby vaše pokožka vypadala zdravě. Průměrný člověk potřebuje asi 8 až 12 šálků vody denně, což je asi dva až tři litry tekutin. Každý člověk potřebuje pro správné fungování organismu vodu, ať už ji přijímá ve formě ovoce nebo sklenice džusu. Aby u vás nedošlo k dehydrataci během letních aktivit, nezapomeňte si před odchodem z domu naplnit láhev vodou.

Lidské tělo má mechanismus, který vyvolává žízeň, takže během pohybu tělo ví, kdy vás má přimět pít. Pokud však lenošíte v parku, vyrazíte na pláž, chodíte celé hodiny po městě nebo se zaberete do nějaké aktivity, snadno tyto signály přehlédnete, a to může vést k dehydrataci. Když s sebou budete neustále mít balenou vodu, bude snazší si na pití vzpomenout. Pamatujte si, že jediným rozdílem mezi rozinkami a hrozny je hydratace, kterou nabízí dostatek tekutin.

Vlasy udržujte hydratované a zakryté

Velké letní klobouky a čepice poskytují dostatečný stín nejen pro vaši tvář, ale i pro celou pokožku hlavy. Nošení klobouku, který zakrývá celou pokožku hlavy, pomáhá snížit účinky UV záření, které trvale působí na vaše vlasy a vysouší je. Tyto silné UV paprsky v kombinaci s teplem a suchostí mohou poškodit vlasové folikuly a vysoušet pokožku hlavy.

Vlhkost na pokožce hlavy můžete udržovat pomocí oleje nebo balzámu, který pokožce poskytne dostatečnou péči. Když si vlasy trochu namočíte a přidáte kondicionér, a pak si nasadíte klobouk, vlasy zůstanou vlhké a hydratované.

Během léta se raději vyhněte neustálému žehlení, natáčení a zbytečnému kartáčování vlasů, protože všechny tyto činnosti také mohou poškodit vlasové folikuly a vaše vlasy pak budou působit krepatým a matným dojmem. Pamatujte si, že jestli chcete mít v létě zdravé vlasy, měli byste si zakrýt hlavu, udržovat pokožku na hlavě hydratovanou a vyživovanou a vyhnout se poničení vlasových folikulů.

Během léta jsou dny delší a přinášejí více příležitostí k dobrodružství a zábavě, před odchodem do přírody si však vždy zajistěte dostatečnou ochranu pokožky i vlasů.

Za zdravím do přírody

Zdraví je pro každého z nás jedním z nejdůležitějších životních pilířů. Posílit si ho umíme i psychickou pohodou a duševní rovnováhou. Je dokázáno, že psychické pohodě napomáhá cestování a poznávání nových lokalit. Navštivte proto katalog levné ubytování a vyberte si z komfortních ubytování za výhodnou cenu. Peníze, které ušetříte za ubytování, můžete utratit za kvalitnější a zdravější potraviny.

Reklama