Léto a jeho rizika

Horké letní dny nejsou jen o pohodovém užívání na koupališti, stanování nebo opalování na lehátku. Přinášejí sebou také zdravotní rizika, která by se určitě neměla podcenit. V letním období mají záchranáři a zdravotníci obzvlášť na pilno. Denně vyjíždí k mnoha případům úpalů, nevolnostem a taky dokonce k selhání organismu, z důvodu přehřátí. Do ohrožené skupiny patří hlavně senioři, děti nebo chronicky nemocní. To však neznamená že zdravý jedinec si nemusí dávat pozor, i jemu můžou vysoké teploty zadělat na nemalé problémy.

Jak nejlépe předejít přehřátí organismu?

Existují účinné metody, které spolehlivě zajistí, aby se náš organismus nepřehříval. Především by se nemělo zapomínat na pitný režim. Mít s sebou láhev čisté vody v takových vedrech není nikdy k zahození. Tip: Několik praktických tipů, jak si poradit s horkem v létě. Alkohol nebo silná káva rozhodně nejsou na místě. K zdravotnímu riziku jenom pomůžou. Také je vhodné omezit fyzickou aktivitu - posilování a cvičení na slunci není zrovna nejlepší nápad. Pokud je však sport naší každodenní náplní a rádi si užíváme čerstvý vzduch a cvičení venku, měli bychom jej nechat na pozdější hodiny večer či brzy ráno. Pokud horký letní den je k nesnesení, i u vás doma, pomůže vám s tím výkonná klimatizace. Víme, že na pevno zabudovaná klimatizace není zrovna nejlevnější záležitost. Nabízí se však její levnější varianta a s ní i mnoho výhod - jedná se mobilní neboli přenosnou klimatizaci.

Mobilní klimatizace

Její velkou výhodou, jak ostatně vyplývá z názvu, je fakt, že je přenosná. Nemusí ležet v jedné místnosti, ale přemístíte ji kdekoli chcete a kde je možnost zapojení do elektřiny. Pokud plánujete výlet s rodinnou nebo přáteli na chatu, je to dobrá volba. Nebudete díky ní muset řešit vysoké teploty uvnitř místnosti. Vadit vám může vyšší hlučnost a menší účinnost. Naštěstí si můžete zakoupit nejtišší mobilní klimatizaci na trhu. Anebo dáte přednost té nejvýkonnější klimatizaci? Mobilní klimy předních značek najdete na klimatizace.zde.cz. V dalších e-shopech prodejce eprofi.cz s.r.o. najdete stavební míchačky, vibrační desky a pěchy, kvalitní elektrocentrály MEDVED, mobilní topidla a stavební pily.

Publikováno: 20. 05. 2021

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Ivana Křivánková