Rady a tipy

5 tipů, jak v zimě posílit naši imunitu

Každého z nás občas přepadne nachlazení nebo chřipka. V zimních měsících nejde o nic neobvyklého. Bolest hlavy, ucpaný nos a malátné tělo nám ale může překazit hned několik plánů. Proti bacilům se však můžeme obrnit. Stačí, když posílíme naši imunitu. Pomůže nám k tomu správná strava, dostatečný pohyb i otužování. Chřipka ani nachlazení nás už jen tak nepřekvapí!

Studená sprcha a pobyt venku

Přetopené a nevětrané místnosti jsou rájem bacilů. Měli bychom na to myslet a doma i v kanceláři pravidelně větrat. Pouhé otevření oken ale nestačí. Imunitu podpoříme dostatečným pohybem na čerstvém vzduchu. Naše dýchací cesty tak budou odolnější vůči virům. Zkusit můžeme i pravidelné otužování. Nejprve se zkusme otužovat pomocí teplé a studené sprchy. Připravíme tak tělo na přechody mezi vytopenými místnostmi a venkem. Navíc se budete cítit svěže a v horkých dnech se nebudete cítit upoceně. Pokud vás trápí nadměrné pocení, tak doporučujeme hyperhidrózu.

Vitamíny na talíři

Imunitní systém podpoříme i správnou stravou. Jestliže chceme odolat zimnímu nachlazení, měli bychom se zaměřit na to, co jíme. Zařaďme do našeho jídelníčku super potraviny a rýma nebude mít šanci. Na svačinu bychom si měli každý den dát pomeranč nebo grapefruit. Přísady, které v zimě oceníme, jsou i česnek a zázvor. Po zázvoru totiž nemusíme sáhnout jen při nachlazení. Skvěle funguje i jako prevence.

Dopřejte si zasloužené prázdniny a endomasáž

Důležitou prevencí nachlazení je i psychická pohoda. Právě stres nás totiž dělá náchylnými k nejrůznějším onemocněním. Nic naši náladu nepovzbudí tak jako zasloužená dovolená. Je jedno jestli se rozhodneme pro bílé písečné pláže nebo sněhem pokryté hory. Relax si ale můžeme dopřát nejen v zahraničí. Zkusit můžeme například vakuovou endomasáž na klinice Mediestetik. Specialisté pomocí přístroje MANTIS MR vyživí naše buňky. Kromě posílené imunity získáme i pevnější pokožku.

Pokud vás trápí větší bříško, zadek nebo stehna a cvičení ani zdravá strava stále nepomáhá, tak doporučujeme kryolipolýzu. Konkrétně přístrojem Zeltiq Coolsculpting, který je populární v celém světě a pomáhá tvarovat problémové partie.

Přidat komentář

Click here to post a comment

Kde vám můžou pomoci

Reklama

Chcete udělat něco pro svoje zdraví? Moderní sauny mají prokazatelně prospěšné účinky na lidské tělo. Nechte si postavit sauny na míru od firmy Saunasystem.

Máte problémy s otěhotněním? Umělé oplodnění může být cestou k vytouženému dítěti.

Bactoral

Ostropestřed