5 tipů, jak v zimě posílit naši imunitu

Každého z nás občas přepadne nachlazení nebo chřipka. V zimních měsících nejde o nic neobvyklého. Bolest hlavy, ucpaný nos a malátné tělo nám ale může překazit hned několik plánů. Proti bacilům se však můžeme obrnit. Stačí, když posílíme naši imunitu. Pomůže nám k tomu správná strava, dostatečný pohyb i otužování. Chřipka ani nachlazení nás už jen tak nepřekvapí!

Studená sprcha a pobyt venku

Přetopené a nevětrané místnosti jsou rájem bacilů. Měli bychom na to myslet a doma i v kanceláři pravidelně větrat. Pouhé otevření oken ale nestačí. Imunitu podpoříme dostatečným pohybem na čerstvém vzduchu. Naše dýchací cesty tak budou odolnější vůči virům. Zkusit můžeme i pravidelné otužování. Nejprve se zkusme otužovat pomocí teplé a studené sprchy. Připravíme tak tělo na přechody mezi vytopenými místnostmi a venkem. Navíc se budete cítit svěže a v horkých dnech se nebudete cítit upoceně. Pokud vás trápí nadměrné pocení, tak doporučujeme hyperhidrózu.

Vitamíny na talíři

Imunitní systém podpoříme i správnou stravou. Jestliže chceme odolat zimnímu nachlazení, měli bychom se zaměřit na to, co jíme. Zařaďme do našeho jídelníčku super potraviny a rýma nebude mít šanci. Na svačinu bychom si měli každý den dát pomeranč nebo grapefruit. Přísady, které v zimě oceníme, jsou i česnek a zázvor. Po zázvoru totiž nemusíme sáhnout jen při nachlazení. Skvěle funguje i jako prevence.

Dopřejte si zasloužené prázdniny a endomasáž

Důležitou prevencí nachlazení je i psychická pohoda. Právě stres nás totiž dělá náchylnými k nejrůznějším onemocněním. Nic naši náladu nepovzbudí tak jako zasloužená dovolená. Je jedno jestli se rozhodneme pro bílé písečné pláže nebo sněhem pokryté hory. Relax si ale můžeme dopřát nejen v zahraničí. Zkusit můžeme například vakuovou endomasáž na klinice Mediestetik. Specialisté pomocí přístroje MANTIS MR vyživí naše buňky. Kromě posílené imunity získáme i pevnější pokožku. Pokud vás trápí větší bříško, zadek nebo stehna a cvičení ani zdravá strava stále nepomáhá, tak doporučujeme kryolipolýzu. Konkrétně přístrojem Zeltiq Coolsculpting, který je populární v celém světě a pomáhá tvarovat problémové partie.

Publikováno: 30. 01. 2019

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Ivana Křivánková