Léčivé byliny – zdroj zdraví a vitality

Bylinkářství sahá do doby dávno minulé, vždyť léčivé rostliny byly jediným zdrojem zdraví našich předků. Je to dar naší přírody, ke kterému se obracely celé generace před námi. Dnešní doba sebou nese spoustu vymožeností a jednou z nich jsou i synteticky vyrobené léky. Zvykli jsme si polykat různobarevné pilulky z lékárny a přirozené přírodní prostředky začali opomíjet. Ale uměle vyrobené léčivé prostředky sebou nesou i celou řadu nepříjemných vedlejších účinků. Přitom právě bylinky jsou schopné nám se spoustou zdravotních problémů pomoci. A bez negativních dopadů na naše zdraví. V posledních letech se však začínáme navracet k přírodě a alternativním způsobům léčby. Svou zásluhu na tom má určitě i rozšíření tradičních východních medicín, ať čínských, ruských nebo ájurvédských. Zvláště poslední jmenovaná se těší velké oblibě.

Ájurvéda-systém starý jako lidstvo samo

Přesně tohle se o ájurvédské medicíně říká. Je totiž považována za nejstarší zachovalý systém léčby na světě. Dokonce i Hippokrates, otec západní medicíny, převzal některé zásady od ájurvédského učení. Světová zdravotnická organizace jej oficiálně uznala jako léčebně-preventivní systém téměř před čtyřiceti roky. Hlavním principem ájurvédy je život v souladu s přírodními zákony. Zabývá se celou osobností člověka a využívá nejen bylinné terapie, ale i meditace, cvičení, aromaterapie nebo masáže. Právě bylinné terapie si získaly poslední dobou velkou oblibu a jednou z vyhledávaných ájurvédských bylin je gurmar.

Gurmar zabiják cukru?

Slovo gurmar je hindský název pro plazivou rostlinu Gymnema Sylvestre, která roste v tropických částech Indie. V ájurvédské medicíně se po staletí využíval výtažek z listů k léčbě diabetu I. a II. typu a obezity. Je to jediná přírodní látka, která dokáže kontrolovat hladinu cukru v lidském těle. Odtud také pramení označení „zabiják cukru“. Působí tak, že u cukrovky zamezuje vstřebávání cukru do organismu a udržuje jeho hladinu v rovnováze. Je vhodný také k prevenci u jedinců, kde jsou předpoklady pro vznik tohoto onemocnění. Schopnost regulace hladiny cukru také může pomoci lidem, kteří mají problémy s nadváhou. Zároveň totiž snižuje i chuť na sladké.

Jak se jmenují přípravky s obsahem gurmaru?

Jednou z firem, která na náš trh dodává ájurvédské bylinky, je společnost Herbavis s.r.o. Působí v této oblasti už od roku 2012 a za tu dobu si získala spoustu spokojených zákazníků. Jejím osvědčeným a vyhledávaným produktem, jehož účinnou složku tvoří právě gurmar, je GlukoVital na hubnutí, dodávaný ve 100 % rostlinných kapslích. Stačí dvě kapsle denně a budete mít váš cukr pod kontrolou.

Publikováno: 05. 02. 2020

Kategorie: Síla přírody

Autor: Ivana Křivánková