Léky a doplňky stravy

Už jste vyzkoušeli léčivé houby v kapslích?

Na houby můžete zaskočit nejen do lesa, nýbrž i do našeho obchůdku! Kozáka či křemenáče vám zde na smaženici sice nenabídneme, zato se můžete seznámit s celou řadou netradičních hub, které mají silné léčivé účinky. Vybírat můžete z léčivých hub, jako je shiitake, chaga, maitake, polyporus, reishi, cordyceps, auricularia, enoki a z dalších druhů. I když se liší svým složením a účinky, mají všechny tyto houby jedno společné – blahodárný efekt na zdraví!

HERICIUM nebo-li korálovec ježatý

Pochází z Asie a vyskytuje se i na Severu Ameriky. Čeští houbaři tudíž mají smůlu. Ovšem nemusí zoufat. I když jsou ochuzeni o možnost jejího sběru, o léčivé účinky této houby nepřijdou. Houba hericium příznivě ovlivňuje celý organismus. Harmonizuje zejména žaludek a slezinu. Houba hericium také posiluje nervový systém.

MAITAKE nebo-li trsnatec lupenitý

Název této houby lze volně přeložit jako tančící houba. Je velmi ceněná pro svůj obsah vitamínů, minerálů a dalších cenných látek. Původ má v Asii a Severní Americe. Dnes se pěstuje i komerčně. Maitake posiluje imunitu a zdraví toho, jež ji pravidelně užívá. Maitake dále optimalizuje krevní tlak, podporuje regulaci váhy, tonizuje ledviny a játra, má uklidňující účinky.

CHAGA nebo-li rezavec šikmý

Tato houba roste hlavně na břízách v oblastech Ruska, Sibiře a Polska. Díky obsaženým látkám patří mezi silné antioxidanty. Napomáhá dobrému trávení a rovněž podporuje činnost nadledvinek. Dále posiluje imunitní systém, má silné protizánětlivé účinky, detoxikuje organismus, pomáhá při ekzémech a jiných kožních nemocech.

AURICULARIA nebo-li jidášovo ucho

Posiluje cévy a kardiovaskulární systém. Reguluje krevní tuk a harmonizuje krevní tlak. Působí jako silný antioxidant. Je prevencí trombózy, kožních i očních zánětů. Dále tato houba zlepšuje průtok krve a tím snižuje riziko mrtvice nebo infarktu. Při správném dávkování nejsou známy žádné negativné účinky na zdraví.

ENOKI nebo-li penízovka sametonohá

Je to houba pocházející z Japonska, Koreje a Číny. Staré národy považovaly tuto houbu za houbu nesmrtelnosti. Má celou řadu příznivých účinků na zdraví, které by bylo škoda nevyužít. Houba enoki obsahuje hodně vlákniny a tudíž upravuje činnost trávící soustavy. Je prevencí hemoroidů a rakoviny tlustého střeva. Je vhodná pro pacienty s cukrovkou, protože dokáže regulovat hladinu cukru v krvi. Napomáhá rychlejšímu spalování tuků díky obsažené kyselině linolové a zároveň pomáhá budovat svaly, protože obsahuje velké množství bílkovin.

Tím výčet zázračných hub samozřejmě nekončí. Z naší nabídky si můžete vybrat další. Jejich výhodou je, praktické balení 90 kapslí, z kterého vám rychle neubude. Léčivé houby však u nás seženete i v prášku. Houby už rostou. Houbařskou sezónu můžete započít u nás!

Více na www.Cestabylin.cz

Přidat komentář

Click here to post a comment

Kde vám můžou pomoci

Reklama

Chcete udělat něco pro svoje zdraví? Moderní sauny mají prokazatelně prospěšné účinky na lidské tělo. Nechte si postavit sauny na míru od firmy Saunasystem.

Máte problémy s otěhotněním? Umělé oplodnění může být cestou k vytouženému dítěti.

Bactoral