Už jste vyzkoušeli léčivé houby v kapslích?

Na houby můžete zaskočit nejen do lesa, nýbrž i do našeho obchůdku! Kozáka či křemenáče vám zde na smaženici sice nenabídneme, zato se můžete seznámit s celou řadou netradičních hub, které mají silné léčivé účinky. Vybírat můžete z léčivých hub, jako je shiitake, chaga, maitake, polyporus, reishi, cordyceps, auricularia, enoki a z dalších druhů. I když se liší svým složením a účinky, mají všechny tyto houby jedno společné - blahodárný efekt na zdraví!

HERICIUM nebo-li korálovec ježatý

Pochází z Asie a vyskytuje se i na Severu Ameriky. Čeští houbaři tudíž mají smůlu. Ovšem nemusí zoufat. I když jsou ochuzeni o možnost jejího sběru, o léčivé účinky této houby nepřijdou. Houba hericium příznivě ovlivňuje celý organismus. Harmonizuje zejména žaludek a slezinu. Houba hericium také posiluje nervový systém.

MAITAKE nebo-li trsnatec lupenitý

Název této houby lze volně přeložit jako tančící houba. Je velmi ceněná pro svůj obsah vitamínů, minerálů a dalších cenných látek. Původ má v Asii a Severní Americe. Dnes se pěstuje i komerčně. Maitake posiluje imunitu a zdraví toho, jež ji pravidelně užívá. Maitake dále optimalizuje krevní tlak, podporuje regulaci váhy, tonizuje ledviny a játra, má uklidňující účinky.

CHAGA nebo-li rezavec šikmý

Tato houba roste hlavně na břízách v oblastech Ruska, Sibiře a Polska. Díky obsaženým látkám patří mezi silné antioxidanty. Napomáhá dobrému trávení a rovněž podporuje činnost nadledvinek. Dále posiluje imunitní systém, má silné protizánětlivé účinky, detoxikuje organismus, pomáhá při ekzémech a jiných kožních nemocech.

AURICULARIA nebo-li jidášovo ucho

Posiluje cévy a kardiovaskulární systém. Reguluje krevní tuk a harmonizuje krevní tlak. Působí jako silný antioxidant. Je prevencí trombózy, kožních i očních zánětů. Dále tato houba zlepšuje průtok krve a tím snižuje riziko mrtvice nebo infarktu. Při správném dávkování nejsou známy žádné negativné účinky na zdraví.

ENOKI nebo-li penízovka sametonohá

Je to houba pocházející z Japonska, Koreje a Číny. Staré národy považovaly tuto houbu za houbu nesmrtelnosti. Má celou řadu příznivých účinků na zdraví, které by bylo škoda nevyužít. Houba enoki obsahuje hodně vlákniny a tudíž upravuje činnost trávící soustavy. Je prevencí hemoroidů a rakoviny tlustého střeva. Je vhodná pro pacienty s cukrovkou, protože dokáže regulovat hladinu cukru v krvi. Napomáhá rychlejšímu spalování tuků díky obsažené kyselině linolové a zároveň pomáhá budovat svaly, protože obsahuje velké množství bílkovin. Tím výčet zázračných hub samozřejmě nekončí. Z naší nabídky si můžete vybrat další. Jejich výhodou je, praktické balení 90 kapslí, z kterého vám rychle neubude. Léčivé houby však u nás seženete i v prášku. Houby už rostou. Houbařskou sezónu můžete započít u nás! Více na www.Cestabylin.cz

Publikováno: 15. 08. 2018 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Léky a doplňky stravy

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: houby v kapslích