3 důvody proč pravidelně užívat kotvičník

Kotvičník se může stát vaším pomocníkem pro zdravé srdce, dáte-li mu šanci. Může také nakopnout vaši imunitu anebo pomoci při péči o pleť. S jakými dalšími pozitivními účinky můžete počítat u kotvičníku a proč byste ho rozhodně neměli přehlédnout? Nejde jen o pleť a libido, kotvičník totiž vykazuje také pozitivní vliv na kardiovaskulární soustavu.

Kotvičník podpoří vaše srdce

Díky látce s názvem tribulosin, která má ochranné účinky na srdce, se může kotvičník stát vaším dlouhodobým a spolehlivým partnerem při péči o dobrou kondici vašeho srdce. Pomáhá správné funkci kardiovaskulárního systému a může také přispívat ke srážení a čištění krve. Má také přirozené vlastnosti podporující imunitu, které pomáhají posilovat obranyschopnost organismu proti nemocem a infekcím.

Něco na posílení imunity

Pokud budete kotvičník užívat dlouhodobě a pravidelně, dovolíte mu, aby pomohl ke správnému fungování i vašemu imunitnímu systému. Posílení přirozené obranyschopnosti organismu patří mezi jeho silné stránky. Pomůže vašemu tělu rychleji bojovat s jakoukoli infekcí nebo nemocí a celkově posílí váš imunitní systém. To se hodí nejen v období zvýšeného výskytu chřipek a nachlazení.

Vaše pokožka bude zářit zdravím

Kotvičník zemní je všestranná rostlina, kterou lze využít mnohem více než jen k ochraně srdce. Díky svým přirozeným protizánětlivým vlastnostem dokáže zklidnit a hydratovat pokožku a zároveň podpořit její normální stav. Díky tomu bude vaše pleť vypadat zdravě a zářivě. Nejenže podporuje normální stav pokožky, ale přispívá také ke správnému fungování dýchacího systému a podporuje normální činnost dolních močových cest. Díky tomu je kotvičník skvělým doplňkem celkového zdraví, o jehož zařazení do svého jídelníčku byste měli vážně uvažovat.

Shrnuto a podtrženo, kotvičník může být vaším kotevním bodem ke zdravému srdci, posílené imunitě a zářivé pleti. Díky svým přirozeným antibakteriálním a protizánětlivým vlastnostem je nezbytnou součástí každé zdravotní rutiny. Měli byste mu dát šanci, abyste mohli využít všech úžasných výhod, které nabízí. Kotvičník si navíc můžete sami vypěstovat. O tom, jak pěstovat kotvičník, se dozvíte ZDE.

Publikováno: 01. 05. 2023

Kategorie: Síla přírody

Autor: Adolf Březina