Koloběžkou ku zdraví aneb Proč si pořídit tu s velkými koly?

Máte pocit, že se vaše okolí tak trochu zbláznilo? Stále více lidí nechává kola ladem a vyráží na výlety na koloběžkách. Mají nezvykle velká kola a vypadá to, že je s nimi velká zábava. A přesně tak to taky je. Koloběžka s velkými koly způsobila malou revoluci (podobně jako v 90. letech skládací hliníkové skútry) a byla by velká škoda, kdybyste jí nedali šanci.

Pohodová jízda, kterou zvládne každý

Koloběžka s velkými koly se snadno ovládá a zvyknete si na ni doslova po pár metrech. A protože má klasickou brzdu (stejnou jako má vaše jízdní kolo), nemusíte mít strach, že se vám ji nepodaří ukočírovat. Přestože se pohybuje svižně, cestovní rychlost je tak akorát. Na rovince zabrzdíte nohou, při jízdě z kopečka vám pomůže zmíněná brzda.

Příjemné hubnutí a zpevnění těla

Ze zdravotního hlediska jsou na tom koloběžky velmi dobře – jízda je zábavná a zároveň má pozitivní účinky na organismus. Jen samotný pohyb na vzduchu je důležitý pro psychickou svěžest. Mimo to se při jízdě spalují kalorie a posiluje fyzická kondice. Oproti jízdnímu kolu se do pohybu zapojuje také svalstvo zádové, břišní, prsní a další svaly.

Vyrazit lze téměř kamkoliv

Pokud jste se při čtení předchozích výhod nadchli a přemýšlíte, že si koloběžku pořídíte, měli byste vědět také to, že s koloběžkou s velkými koly můžete vyrazit i na výlety do přírody. Nadšenci si je berou i na hory a do terénu. Kde budete jezdit vy, je jen na vás.

Na co si dát pozor při výběru

Nabídka koloběžek pro dospělé je velmi pestrá, ale zdaleka ne všechny modely nabízí vyhovující vlastnosti a kvalitu. Při výběru se proto zaměřte na odolnost konstrukce a maximální zatížení. Roli hrají také výška řídítek (nesmí být příliš vysoko, ale ani nízko) a typ brzd. Cenově dostupné koloběžky za skvělé ceny najdete na www.kolobezkyprodospele.cz.

Publikováno: 15. 04. 2017 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Cvičení a pohyb

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: koloběžka pro dospělé | koloběžka s velkými koly