Babské rady

Babské rady: Co na pálení žáhy?

Pálení žáhy se často objevuje v těhotenství, ale čas od času může potrápit i ženy, které zrovna nejsou v očekávání. A stejně tak i muže. Jeho vznik je podmíněn tím, že se kyselé žaludeční šťávy dostanou do jícnu. Pokud trpíte intenzivním pálením žáhy často, zřejmě pomůže lékař či operace. Co ale přinese úlevu?

První pomoc při pálení žáhy

Sklenka vlažné vody nebo mléka, mnoho lidí úspěšně využívá i jedlou sodu. Stačí najemno nastrouhat a sníst kousek mrkve nebo rozkousat syrovou bramboru. Ve všech případech za jediným účelem – neutralizovat kyseliny a ulevit si. Často tyto recepty zaberou skoro okamžitě.

Existuje však i babská rada, která nás může pálení žáhy zbavit na opravdu dlouhou dobu. Stačí kyselá smetana a vrchovatá lžíce trpělivosti. Pokud máte s pálením žáhy trvalejší potíže, musíte držet úzkostlivý půst a dopřávat si právě jen kyselou smetanu. Denně klidně i několik lžic.

Máte s pálením žáhy negativní zkušenosti i vy? Znáte-li lepší způsob, jak se těchto potíží zbavit, poděljte se o něj v diskuzi.

Foto: pixabay.com

Přidat komentář

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kde vám můžou pomoci

Přípravky Phyteneo

Produkty Phyteneo přináší šetrné řešení běžných zdravotních problémů.

Reklama

Máte problémy s otěhotněním? Umělé oplodnění může být cestou k vytouženému dítěti.

Bactoral

Chcete udělat něco pro zdraví vás i vašeho partnera/ky? Infrasauna pro dva má prokazatelně prospěšné účinky na lidské tělo. Nechte si ji postavit na míru od firmy Saunasystem.

Ostropestřed