Babské rady

Babské rady: Na průdušky

Co je dobré na průdušky? Dle našich babiček měly nejlepší léky tuto podobu:

  1. 350 gramů smrkových výhonků (sbírají se do pozdního jara) spaříme s litrem vody a necháme dva dny vylouhovat. Po přecezení přidáme ještě půl druhého kila cukru. Povaříme, dokud směs nezhnědne a nezhoustne. Přeléváme do sklenic, zavíčkujeme a necháme zchladit.
  2. 10 gramů čerstvého zázvoru povaříme s litrem vody, poté jej vymačkáme a uděláme si tak čaj (nedobře chutná, ale dobře působí). Stačí už jen přidat citron, pro lepší účinek pijeme horké.
  3. Najemno strouhaný křen promícháme s medem v poměru dva ku jedné. Užíváme třikrát denně. Na uvolnění rýmy, lepší odkašlávání atd. zabírá skoro okamžitě.
  4. Pomůže i cibule. Tři malé cibule nakrájíme na kolečka a zasypeme v misce cukrem. Necháme odstát, za chvíli se z cibulí uvolní šťáva, kterou přelijeme do hrnečku. A máme vydatný sirup, který se dá užívat několikrát denně a zastaví jakýkoliv kašel.

Znáte další babské rady na průdušky? Podělte se s námi o to, co je dobré, v diskuzi!

Foto: pixabay.com

69 komentářů

Click here to post a comment

Za zdravím do přírody

Zdraví je pro každého z nás jedním z nejdůležitějších životních pilířů. Posílit si ho umíme i psychickou pohodou a duševní rovnováhou. Je dokázáno, že psychické pohodě napomáhá cestování a poznávání nových lokalit. Navštivte proto katalog levné ubytování a vyberte si z komfortních ubytování za výhodnou cenu. Peníze, které ušetříte za ubytování, můžete utratit za kvalitnější a zdravější potraviny.

Reklama