Babské rady

Babské rady: Na průdušky

Co je dobré na průdušky? Dle našich babiček měly nejlepší léky tuto podobu:

  1. 350 gramů smrkových výhonků (sbírají se do pozdního jara) spaříme s litrem vody a necháme dva dny vylouhovat. Po přecezení přidáme ještě půl druhého kila cukru. Povaříme, dokud směs nezhnědne a nezhoustne. Přeléváme do sklenic, zavíčkujeme a necháme zchladit.
  2. 10 gramů čerstvého zázvoru povaříme s litrem vody, poté jej vymačkáme a uděláme si tak čaj (nedobře chutná, ale dobře působí). Stačí už jen přidat citron, pro lepší účinek pijeme horké.
  3. Najemno strouhaný křen promícháme s medem v poměru dva ku jedné. Užíváme třikrát denně. Na uvolnění rýmy, lepší odkašlávání atd. zabírá skoro okamžitě.
  4. Pomůže i cibule. Tři malé cibule nakrájíme na kolečka a zasypeme v misce cukrem. Necháme odstát, za chvíli se z cibulí uvolní šťáva, kterou přelijeme do hrnečku. A máme vydatný sirup, který se dá užívat několikrát denně a zastaví jakýkoliv kašel.

Znáte další babské rady na průdušky? Podělte se s námi o to, co je dobré, v diskuzi!

Foto: pixabay.com

69 komentářů

Click here to post a comment

Kde vám můžou pomoci

Reklama

Chcete udělat něco pro svoje zdraví? Moderní sauny mají prokazatelně prospěšné účinky na lidské tělo. Nechte si postavit sauny na míru od firmy Saunasystem.

Máte problémy s otěhotněním? Umělé oplodnění může být cestou k vytouženému dítěti.

Bactoral

Ostropestřed